تبلیغات
قلم اقتصاد - دست به دست احمدی نژاد دهیم به مهر ، كشور خود را كنیم آباد !!!!

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

دوشنبه 8 شهریور 1389-05:08 ب.ظ



احمدی نژاد: ارزش ریال را واقعی می‌كنیم
ما می‌خواهیم واحد پول را تغییر دهیم و صفرها را برداریم و ارزش ریال را واقعی كنیم؛ چرا كه در حال حاضر ارزش ریال واقعی نیست.                                                                     
 
                                                                                                        
رییس‌جمهور گفت: همه‌ مردم تحت پوشش لایحه‌ هدفمندكردن و دریافت یارانه‌ها قرار می‌گیرند؛ البته در وهله‌ اول ‌‌٧٠ درصد و در مرحله‌ دوم ‌‌٣٠ درصد باقی‌مانده تحت پوشش قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار ایسنا دكتر محمود احمدی‌نژاد كه ظهر چهارشنبه در حاشیه‌ بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نخبگان كه در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برپا شده بود، در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در پاسخ به پرسشی درباره برخی نگرانی‌هایی كه از اعلام خوشه‌بندی‌ها در طرح هدفمندكردن یارانه‌ها در مردم ایجاد شده است، افزود: من فكر نمی‌كنم در این ارتباط جای نگرانی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ارقامی كه مركز آمار ارائه داده بر اساس اطلاعاتی است كه از مردم در سال ‌‌٨٦ و اوایل سال ‌‌٨٧ دریافت و بر این اساس مدل‌سازی كرده است و این به معنای فیش حقوقی و دریافتی نیست كه امروز دریافت می‌شود، بلكه فقط یك طبقه‌بندی است.

رییس‌جمهور هم‌چنین گفت: ما به دنبال این هستیم كه همه‌ مردم تحت پوشش قرار بگیرند، البته ممكن است نتوانیم این كار را یكباره انجام دهیم و مجبور باشیم گام به گام انجام دهیم. ما در این ارتباط نیازمند پایه اطلاعاتی بودیم، ولی همانطور كه گفته شد جای نگرانی وجود ندارد و این فقط یك طبقه‌بندی است. مردم می‌توانند بر اساس زمان‌بندی كه اعلام شده به پایگاه آمار مراجعه و اطلاعات خود را تصحیح كنند.

احمدی‌نژاد با بیان این كه ما همپای مردم حركت می‌كنیم، اظهار كرد: همه مردم ایران حق دارند از منابع كشور برخوردار باشند و ما دوست داریم این یارانه‌ها به همه‌ مردم به یك‌باره پرداخت شود؛ ولی در این ارتباط محدودیت وجود دارد. ما باید مرحله به مرحله طرح را اجرا كنیم؛ مثلا در گام اول ‌‌٧٠ درصد و در گام دوم ‌‌٣٠ درصد؛ ولی همان طور كه اشاره شد محدودیت‌های اجرایی وجود دارد و برنامه‌ اصلی این است كه همه مردم تحت پوشش هدفمند كردن یارانه‌ها قرار بگیرند.

رییس‌جمهور هم‌چنین با بیان اینكه در آینده نزدیك در یك برنامه تلویزیونی به تشریح این موضوع خواهد پرداخت در ارتباط با هدفمند كردن یارانه‌ها به ارائه‌ مثالی پرداخت و گفت: فرض كنید كل اقتصاد و منابع ما یك ظرف است و در آن ظرف سطحی از آب وجود دارد و بناست دولت بخشی از آن را بردارد و تقسیم‌بندی كند و دوباره آن آب را به ظرف برگرداند. چیزی كم نمی‌شود، آب به ظرف برگردانده می‌شود.

وی گفت: این آب تقسیم‌بندی شده كه بخشی از آن به صنعت می‌رود و بخشی به كشاورزی.

رییس‌جمهور با بیان اینكه یارانه‌ها باید به صورت مناسب توزیع شود و مستقیما به جیب مردم برود، گفت: در واقع با این تقسیم‌بندی چیزی از مردم كم نمی‌شود و پولی است كه به زندگی مردم برگردانده می‌شود، ولی هدفمندشده و مردم سهم خود را برداشت و آن‌گونه كه می‌خواهند استفاده می‌كنند كه در جهت رشد كشور قرار می‌گیرد و مانع اتلاف منابع می‌شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه این پولی كه برداشته می‌شود به جیب مردم بازگردانده می‌شود، گفت: برخی اظهارنظرهایی كه در این ارتباط مطرح می‌شود غیركارشناسی است. آنچه ملاك است قدرت خرید مردم است؛ مثلا فرض كنید كسی قبلا در ماه دو كیلو گوشت می‌خریده، باید كاری كنیم كه او ‌‌٥ / ‌‌٢ كیلو در ماه بتواند بخرد. یا قبلا سالی یكبار می‌توانسته به مسافرت برود كه باید كاری شود كه سالی دو بار برود.

رییس‌جمهور در ادامه گفت: عددها مهم نیستند، در اینجا نسبت برخورداری مردم مهم است.

به گزارش ایسنا وی افزود: ما می‌خواهیم واحد پول را تغییر دهیم و صفرها را برداریم و ارزش ریال را واقعی كنیم؛ چرا كه در حال حاضر ارزش ریال واقعی نیست.

وی با بیان این كه این امر در دستور كار دولت است، اظهار كرد: وقتی این‌ها با هم انجام شود ان‌شاءالله از ابتدای كار اجرای هدفمندكردن یارانه‌ها قدرت خرید مردم و سطح رفاه آنان بالا می‌رود.

احمدی‌نژاد با بیان این كه همان‌طور كه گفته شد اگر مردم در مورد اطلاعاتشان اشتباهی كرده باشند یا مركز آمار در تقسیم بندی‌هایش اشتباهی كرده باشد، مردم می‌توانند در فاصله زمانی مشخص به پایگاه آمار مراجعه و اطلاعاتشان را تصحیح كنند گفت: دولت درصدد است به صدرصد مردم یارانه‌ اختصاص داده شود؛ مگر كسانی كه خود داوطلب باشند كه نگیرند؛ ولی همان‌طور كه گفتم ما یكدفعه نمی‌توانیم این كار را انجام دهیم و باید گام به گام این كار انجام شود؛ البته سعی می‌كنیم فاصله برداشتن گام‌ها كم باشد.

وی هم‌چنین گفت: برنامه دولت ارائه {یارانه} به ‌٧٠ درصد مردم در وهله اول و ‌٣٠ درصد در گام دوم است. به عددها كاری نداشته باشید؛ ‌٧٠ درصد مردم در گام اول {یارانه} دریافت خواهند كرد.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدیدش از نمایشگاه دستاوردهای علمی كشور گفت: این نمایشگاه گوشه ای از دستاوردهای علمی و تلاش جوانان و مخترعان ماست. كارهایی كه انجام شده در بخشهای صنعت و پژوهش در ارتقای كیفیت زندگی و صنعت كشور بسیار موثر است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه ، نمایشگاه جالب و متنوعی است؛ گرچه كوچك است، اما این بیانگر جوشش، خودباوری و نوآوری جوانان و اعتماد به نفس بسیار بالای آن‌هاست. امروز جوانان و دانشمندان ما خود را پیدا كرده‌اند، با اعتماد به نفس حركت می كنند، در عرصه‌های مختلف وارد می‌شوند و در هیچ عرصه علمی محدودیتی برای جوانان ما وجود ندارد و هیچ عرصه‌ای دور از دسترس جوانان ما نیست.

رییس‌جمهور در پایان با اشاره به اهمیت این كه دستگاه‌های مربوطه در حد توان از این مبتكران و مخترعان دفاع و حمایت كنند، گفت: واقعا حجم، تنوع و سطح نوآوری‌های جوانان و مبتكران ما خارج از توان و پیگیری‌های دولت است و امیدوارم همه این ابتكارات در چرخه تولید و صنعتی‌شدن كشور و خدمت به مردم قرار بگیرند.

به نقل از سایت تابناك

(( در قسمت ادامه مطلب میتونید نظر دیگر خوانندگان این مطلب رو ببینید !!! ))
نظرات بینندگان:
با حذف چهار صفر از پول ملی اثبات خواهیم كرد كه یك دلار امریكا معادل یك ریال ایران است
مداخله دولت در ارزش افرینی ریال همانا از بین رفتن آن خواهد بود مگه ارزش با حرف است كه ایجاد شود؟
به من فقیر بیچاره درمانده کمک کنید!!!!!
بعیدمیدانیم بااجراشدن قانون هدفمندکردن یارانه هاباشکل وکیفیت ووضعیت فعلی بعنوان مثال کسی که درهرماه 2کیلوگوشت میخریده موفق شود2/5کیلوگوشت درماه بخردویاکسی که سالی یکبارمسافرت میرفته بتواند2باربه مسافرت برود.
معذرت میخوام ..ما چیزی رو كه از تلوزیون شنیدیم فكر نمیكنم تو تهران به كسی تعلق بگیره ..
تقسیم و تسهیم منصفانه و عادلانه ثروتها در جامعه بزرگترین خدمت در راستای حفظ اسلام و یاری مردم یكتا پرست و حقیقت جوی ایران اسلامی است. امید است در این حركت دولت و ملت در كنار هم بخصوص فكری بكنند برای آنهایی كه كمترین برخورداری را در اجتماع دارند.
اگر ارزش ریال به درستی واقعی بشود بسیاری از مشكلات در زمینه واردات بی رویه و قاچاق به خودی خود برطرف شده و تولید ملی و صادرات رونق بیشتری می یابد
الان یک کیلو گوشت در آمریکا حدود 7 دلار است که در تهران حدود 14 هزار تومان آب می خورد با این اکتساب قیمت دلار باید 2 هزار تومان باشد تا قیمت گوشت ما با آمریکا هم ارزش باشد همین روند را اگر برای بسیاری از کالاهای دیگر حساب کنید خواهید دید که ارزش واقعی پول ایران 2 هزار تومان به ازای هر دلار است. ربطی هم به صفر ندارد.
ما وضعمون خوبه و كسانی كه غیر این احساس می كنند یا كارشناس نیستند یا بصیرت ندارند یا احساس ندارند یا تعریفی از وضع خوب ندارند.جا دارد وضع خوب را حتی در حد داشتن نان و صد گرم پنیر ببریم.
به عنوان یك ایرانی م یخواهم این اظهارات راجائی نگهداری كنم تا نتوانند رد كنند بعد ببینم بعد از هدفمندی میتوانم 2.5 كیلو گوشت بخرم ؟ وضعم بهتر می شود؟
"به عددها كاری نداشته باشید؛ ‌٧٠ درصد مردم در گام اول {یارانه} دریافت خواهند كرد."
آخه نانوا به عدد کار داره و قصاب هم همینطور.
اقای من به اعداد کار ندارم ولی بقیه دارند.....
بعد از ملت نوبت ریال شده.
خدا به دادمون برسه احتمالا نون می شه 100000 ریال
پیش بسوی بهشت خیالی

از مردم 100واحد دریافت دربهترین حالت 50واحد پرداخت می شود
یعنی همه زیر پوشش کمیته ی امام قرار می گیریم !
واقعا" كه بهترین راه همینه...!
داره واقعی می شه. یه چک پول یک میلیونی می دی یه کاسه ماست می گیری.
بهتر است ایران واحد پول خود را با یورو تعویض نماید
وای بیچاره تر شدیم . از هرچی حرف زدیم وضعیتش خرابتر شد حالا هم راجع به ریال ای خدا....
هیچ فایده ای ندارد. از همین حالا فشار بر روی کسانی که یارانه می گیرند افزایش یافته است. چگونه می خواهند جلوی افزایش اجاره بهایی که از طرف مالکین به اقشار ضعیف تحمیل می شود را بگیرند؟ اگر می توانند چرا تا کنون نکرده اند؟ چگونه از کاهش حقوق کارگران به بهانه افزایش یارانه دریافتی آنان جلوگیری می نمایند؟ می توانند؟ پس چرا تاکنون نکرده اند؟
الان ریال سومین پول بی ارزش دنیاست
ان شاءالله به اولین پول بی ارزش دنیا تبدیل خواهد شد.
خواهش میکنیم شما آن 2 کیلو گوشت کذائی را نیز از سفره مردم کم نکنید بقیه پیشکشتان0
بدبخت شدیم
این طرح حتما شکست خواهد خورد و از فواید آن فقط مدتی مردم سرگردانی و مشغولیات فکری براشون بدست میاد . در خصوص برداشتن صفر بطور مثال 10000 ریال را وقتی 4 صفر برداریم میشود یک ریال و چون دلار اکنون 10000 ریال است ....
منظور این است كه 3 تا صفر كه بی دلیل جلوی ریال است و صوریست و نشانگر تورم در كشور است را حذف می كنند(پاك كردن صورت مساله)
پس بی زحمت اسم ریال را هم بردارید كه آبرومون نره!
با سپاس
خوب اگر صفرهایش را برداری که دیگر نمی‌شود ریال. فراموش کردی که اگر یک صفرش رابرداری می‌شود تومان؟
با حذف 4 صفر از جلوی آن!
منظور ایشون اینه كه ریال معادل پشیز خواهد شد؟
""احمدی نژاد: ارزش ریال را واقعی می‌كنیم» مگر ریال وقتی 150 برابر افت پیدا کرده ارزشی هم برایش مانده بهتر گفته شود قیمت آنرا واقعی میکنیم!!؟
برنامه ایشان برای واقعی کردن ارزش ریال چیست؟
تو رو خدا این کار رو نکن دیگه چاوز 2 هفته پیش کرد کشورش داره بیچاره میشه
یادم میاد زمان بچگیم با برادرم داشتیم نوشابه میخوردیم، برادرم نوشابش از من یک کمی بیشتر بود به من گفت میخوای نوشابه تو از مال من بیشتر بشه، منم فکر کردم میخواد کمی از نوشابشو بده به من با استقبال گفتن آره، اونم نوشابشو قدری خورد و به من گفت ببین حالا نوشابه تو از من بیشتره. و به این ترتیب من....
اینکه گفته شده ما میخواهیم ارزش ریال را واقعی کنیم ارزش ریال واقعی نیست یعنی چه؟
تو را به خدا یکی برای ما توزیع دهد با حذف صفر چه اتفاقی می افتد که ارزش ریال واقعی می شود؟
بابرداشتن صفرها ارزش واقعی حاصل نمیشود بلكه وضع بدتر هم میشود
میشه لطفا یکی به من بگه ارزش ریال را واقعی میکنیم یعنی چی ؟؟؟ مثلا هر دلار 1000 تومان فعلی در اینده هر دلار چقدر خواهد بود ؟
اهان پس الان واقعی نیست! اگه واقعی بشه کجا باید بریم!؟ خدا به دادمان برسد.
البته اینکه ریال ایران بسیار ارزشش بالا رفته شکی نیست ، فقط همین که از 10 سال گذشته تا به حال نرخ آن با این همه تورم ثابت بوده است ، یعنی در ایران اجناس فوق العاده گران شده و واردات سرسام آور و در عوض قدرت خرید مردم به دلار ( خارج از ایران ) بسیار بالا رفته که همه اینها فتنه در دل اقتصاد هستند
اما به نظر این حقیر دولت باید فکری به حال صنایع و سیاستهای تشویقی خود بکند چون بیشتر دولت اعانه میدهد تا راهبری اصولی ، مثال روشن آن همین تعرفه های عجیب و غریب واردات است که کمترین نتیجه آن این است که بعد از مسکن دومین عامل تورم در ایران سیاستهای غلط وزارت بازرگانی است ( البته دستهای پنهان لابی صنعت را نباید نادیده گرفت )

و با این صنایع ارزش واقعی ریال به صادرات کمک که نخواهد کرد هیچی باعث یکه تازی بیشتر آنها هم خواهد شد و تورم کمر اقتصاد را خواهد شکست

لطفا مسوولان حواسشون رو جمع کنند که خودمون به خودمون گل نزنیم

یا حق
ارزش ریال زمانی واقعی میشود که سیاستهای کلان و ساختاری اقتصاد کشور بر مبنای اقتصاد باز سازماندهی شود و چنین امری با وجود نفوذ سیاست در اقتصاد کشور کاملا دور از دسترس است. برای نمونه با گرفتن بیش از صد در صد عوارض واردات خودرو نمیتوان گفت ارزش ریال واقعی میشود. واقعی کردن ارزش یک واحد پولی زمانی مطرح میشود که آن واحد پولی بیش از ارزش واقعی خود قیمت دارد و برای واقعی تر شدن ارزش آن باید نرخ برابری آن کاهش یابد. در مورد ریال هم واقعیت همین است بدین معنا که اگر ما اقتصادمان را به معنای واقعی باز کنیم نرخ برابری ریال به دلار بسیار بسیار بالا تر از 1000 تومان در هر دلار خواهد بود زیرا این دیوارهای مقرراتی و گمرکی است که در حال حاضر ارزش ریال را بالا نگه داشته است.
با سرخاب سفیداب مساله ای حل نمیشه
اقا این داستان غرامت جنگ جهانی چی شد!!
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم
لطف کرده ما را مس کنید
ما با همین تورم 50 درصدی میسازیم ولی دیگه بنیان سوز نکنید ما رو
در مورد حذف صفرها:احسنت به این
تدبیر
در مورد هدفمند کردتن یارانه ها: دولت می گوید پول شما را نقدا به نصف قیمت خریدارم
پیشنهاد می کنم چهار صفر حذف شود ونام واحدپول جدید (فانی )گذاشته شود.
مادرافغانستان دقیقا هشت سال قبل سه تا صفر افغانی رابرداشتیم وشد هزارافغانی قبلی معادل یک افغانی فعلی.آنزمان بلیط اتوبوس بودهزار افغانی یعنی یک افغانی به نرخ فعلی.حالابلیط اتوبوس واحد درافغانستان هست پنج افغانی معادل پنج برابر قیمت قبلی.
نتیجه:شما پول کمتری ازنظر فزیکی انتقال می دهیدولی چون ارزش هرواحد پول کمتربه نظر می رسدفکرمی نماییدپول کمتری خرچ می کنیدواز طرفی به علت تنظیم حقوق براساس صفرهای قبلی تورم مخفی نگه داشته شده وفشاربراقشارکمدرآمدبیشتر می شود.
حال که قرار است هزینه ها واقعی شود باید درآمدها هم واقعی شود. این یعنی اقتصاد آزاد عین اسلام نه لیبرالیسم. ارزش پول به تعداد صفرها نیست بلکه به ویژگیهای مختلف یک کشور در بازار جهان بستگی دارد. تولید خالص و ناخالص داخلی، صادرات و واردات و خیلی چیزهای دیگر...
الگو ما اقای چاوز است. ونزوولا ارزش پولش در برابر دلاز را صددرصد تقلیل داد. ما هم همین كار را خواهیم كرد. در این صورت واردات بسیار گران خواهند شد و صادرات كه بیشتر كالاهای خام و مواد معدنی هستند برای مشتریان در خارج از كشور ارزان خواهد شد.مشكلات ما بیشتر خواهد شد. اگر راست می گوید بگذارد در مطبوعات آزادانه این اقدامات اقتصادی غلط را نقد كنیم
اونهایی که میخوان ارزش پول و با دلار برابر بکنن اون هم با حذف 4 تا 0 لطف کنن بگن انوقت چقدر درآمد دارند ؟
حتماً 800 ریال در ماه بجای آن یک کارمند آمریکایی 8000 دلار درآمد خوهد داشت.
واقعاً که ....
با سلام جهت حذف صفرها بایستی علاوه بر در نظر داشتن مسائل اقتصادی مسائل فرهنگی و اجتماعی را نیز مد نظر قرار داد لذا نقطه نظرات اینجانب به شرح زیر اعلام میگردد1- واحد پولی به دو بخش بصورت زیر تغییر یابد (مانند دلار وسنت)2- چهار صفر حذف با واحد تومان عرضه گردد یعنی 10000ریال فعلی برابر یک توان جدید گردد 3- دو صفر حذف وبا واحد ریال عرضه گردد یعنی هر صد ریال جدید معادل یک تومان جدید است وهر صد ریال قدیم معادل یک ریال جدید میشود (مانند رابطه سنت با دلار) 4- عملا"حذف صفر درتورم هیچ تاثیری ندارد 5- باعث كاهش هزینهای محاسباتی و اشتباهات حسابداری میگردد6- به لحاظ روانی ارزش پولی كشور را بین ارزهای خارجی بالا می برد 7-اجرای طرح حذف صفر از پول ملی ضروری به نظر می رسد 8- با توجه به هزینه های چاپ ونشر پولهای جدید پیشنهاد میگردد طرح در یك دوره 5 ساله اجرا گردد كه در این دوره هر دو واحد پولی اعتبار دارد وبه جای پولهای مستهلك شده پولهای جدید انتشار یابد
بهتراست به دوره پاره سنگی بازگردیم .ومعاملات پایا پای انجام دهیم.و یا بجای گوشت از سویا استفاده كنیم تا شما خیالتان راحت شود.
خدایا به داد دل مردم برس...با این اوضاعی که برای ما درست کردند...
real خودش واقعی است. !!!
یکی به من بگه ارزش ریال واقعی نیست یعنی چه ؟؟؟؟



نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:- -


https://uk.linkedin.com/in/benjamin-appleby-21bb75a0
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 10:45 ب.ظ
We don't have free and fair elections inside our country!
Bungling Ben
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 09:35 ب.ظ
Lisa, if you do not such as your work that you do not
hit. You simply get atlanta divorce attorneys time and take action really half-assed.
joma jewellery a little congratulations
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 01:52 ق.ظ
These are often created from silicone, and bear a slogan corresponding to
‘make poverty history’ or ‘assist the aged’.
Lashawn
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 01:33 ق.ظ
Hip-hop jewellery continues to be in, but it's altering. Now, the distinctives of hip-hop and
iced out bling are going mainstream.
joma jewellery godmother
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 01:01 ق.ظ
To create a ravishing Swarovski crystal bead bracelet,
you will want a packet of dimension 15 seed beads, 24 small pearls and 36 small Swarovski crystal beads.
joma jewellery facebook
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 11:21 ب.ظ
Silver can be utilized, however it must be cleaned repeatedly to prevent tarnishing.
Surprisingly, I didn't purchase it in the southwest but
in Florida.
joma jewellery a little something blue
یکشنبه 19 فروردین 1397 02:09 ب.ظ
There are many varieties of beads out there out there to buy.
In most chance much of the jewellery produced incorporates
some type of beads.
Bungling Ben
یکشنبه 19 فروردین 1397 12:50 ب.ظ
Every person whom thinks of Jessica Alba only as
a Hollywood Queen is wrong, whom knew that she
actually is effective Entrepreneur?
http://iron.w.or.k.sgiqjalumni.oldiestation.es
یکشنبه 19 فروردین 1397 02:57 ق.ظ
At different components of time via the centuries it was also
used to indicate the class demarcations prevalent in society at that point of time.
Joma Jewellery London
پنجشنبه 16 فروردین 1397 01:54 ق.ظ
You can see that it tarnishes quicker in humid climates in the Southeast
United States and slower in the Southwest the place it is dry.
http://garciniacambogiapremium.net/
چهارشنبه 15 فروردین 1397 10:59 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
چهارشنبه 15 فروردین 1397 10:41 ب.ظ
Have been taking little over a month.
Maude
چهارشنبه 15 فروردین 1397 06:08 ب.ظ
There is a spurt in gold jewelry imports from Thailand within the latest weeks
due to the hike in customs duty.
How long will it take for my Achilles tendon to heal?
شنبه 1 مهر 1396 01:49 ب.ظ
I'm not sure where you are getting your information, but good topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for excellent info I was looking for this info for my mission.
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:04 ب.ظ
You should be a part of a contest for one of the highest quality sites on the net.

I will highly recommend this website!
abusivespecies770.jimdo.com
شنبه 17 تیر 1396 03:52 ق.ظ
Its not my first time to pay a quick visit this web page, i am browsing this web site dailly and take good facts from here every day.
http://christie1hawkins3.soup.io
چهارشنبه 14 تیر 1396 06:22 ب.ظ
I love what you guys are up too. This kind of clever work
and reporting! Keep up the fantastic works guys I've included you guys to my
own blogroll.
too much vitamin d foot pain
چهارشنبه 7 تیر 1396 11:29 ق.ظ
Hi there very cool blog!! Man .. Beautiful ..
Wonderful .. I'll bookmark your site and take the feeds also?
I am glad to find numerous helpful information right here
within the post, we need develop extra strategies on this regard, thank you for sharing.

. . . . .
Unknown
دوشنبه 5 تیر 1396 07:26 ق.ظ
Glad to be one of the visitants on this awe inspiring internet site :D.
gracefulcloset879.hazblog.com
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 03:05 ق.ظ
Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Cheers
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 10:41 ب.ظ
I always spent my half an hour to read this web site's articles every day along with a mug
of coffee.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر